Historia
Z dniem 1 września 1969 roku Inspektor Szkolny – Leopold Sławiński powierzył stanowisko kierownika Poradni Wychowawczo – Zawodowej w Krośnie Odrzańskim mgr Henrykowi Chojnickiemu – nauczycielowi Szkoły Podstawowej w Bytnicy. Placówka rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 1970 roku, na podstawie specjalnego zarządzenia w sprawie organizacji Powiatowej Poradni Wychowawczo – Zawodowej, wydanego przez Prezydium Powiatowej Rady Narodowej.
W latach 1969 – 1975 siedzibę stanowił początkowo jeden pokój, dzielony wspólnie z ogniskiem muzycznym, w budynku Wydziału Oświaty (obecnie Szkoła Muzyczna, ul. Chrobrego), a następnie samodzielny pokój z trzema stanowiskami oddzielonymi płóciennymi parawanami.
Szkoła Muzyczna, ul. Chrobrego
Od września 1975 roku wraz ze zmianą nazwy Poradni na Rejonową Poradnię Wychowawczo – Zawodową, zmienił się lokal – Poradnię przeniesiono do budynku Urzędu Miasta przy ulicy Parkowej. Od roku 1975 dyrektorem Placówki został mgr Jan Nowakowski, w roku 1985 stanowisko to objęła mgr Kazimiera Potocka.
Urząd Miasta, ul. Parkowa
Kolejny raz zmiana nazwy Poradni na Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną była związana
z polepszeniem warunków lokalowych. I tak od roku 1993 siedzibą Placówki został budynek Oddziału Zamiejscowego Delegatury Kuratorium Oświaty w Zielonej Górze, znajdujący się przy ulicy Chrobrego 14.
W wyniku postępowania konkursowego w roku 2002, dyrektorem Poradni została mgr Joanna Szewczyk, która do chwili obecnej pełni powierzone jej obowiązki.
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna dawniej, ul. Chrobrego
Od 13 listopada 2007 roku Poradnia mieści się w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Piastów 10B (dawniej koszary).
Starostwo Powiatowe, obecna siedziba Poradni, ul. Piastów
Obecnie zajmujemy 12 pomieszczeń przeznaczonych do pracy diagnostycznej i terapeutycznej. Ponad czterdziestoletni okres działalności Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej to nie tylko zmiany lokalowe, ale także kadrowe. Aktualnie nasz zespół pedagogiczny liczy 12 osób, a historię Poradni zaczęło tworzyć 3 pracowników.
Nowoczesne narzędzia diagnostyczne, różnorodne pomoce terapeutyczne, fachowa literatura, ale także sprzęt audiowizualny stworzyły bardzo dobre warunki do realizacji zadań i celów. Świadczą o tym słowa uznania wypowiadanie przez osoby odwiedzające naszą Placówkę oraz zadowolenie klientów i pracowników.
Salka terapeutyczna